Jaki jest najlepszy materiał na donice ogrodowe i doniczki ogrodowe?

- Oct 05, 2019-

Istnieje ogromna gama materiałów powszechnie stosowanych do sadzarek i doniczek, z których każdy ma swoje zalety i wady. Niektóre z najbardziej popularnych opcji są następujące…

Plastik: Plastikowe sadzarki i doniczki są niedrogą, szeroko dostępną opcją. Podczas gdy jaśniejsze plastikowe sadzarki i doniczki szybko się nagrzeją i ostygną, ciemniejsze alternatywy mogą zatrzymać ciepło, jeśli zostaną pozostawione w pełnym słońcu, powodując uszkodzenie roślin. Jednak plastik nie jest najbardziej wytrzymałym materiałem do sadzarek i doniczek i jako taki może być podatny na przewracanie się w niesprzyjających warunkach pogodowych. Więc jeśli plastikowe sadzarki, najlepiej wybrać sadzarki PSW.

Terakota: Terakota to kolejny klasyczny materiał do sadzarek i doniczek, który został powszechnie przyjęty przez lata. Jednak terakota jest porowata i pochłania wilgoć z kompostu, co często powoduje, że rośliny wymagają dodatkowego podlewania. Terakota może być również podatna na pękanie i kruszenie w chłodne dni.

Ceramika: doniczki ceramiczne to opcja dekoracyjna, która jest szczególnie skuteczna w zastosowaniach wewnętrznych, szczególnie biorąc pod uwagę ich skłonność do odpryskiwania lub pękania podczas mrozu. W przeciwieństwie do terakoty, ceramiczne doniczki są znacznie mniej porowate, co może prowadzić do potencjalnego zalegania wody, co oznacza, że ważne jest, aby upewnić się, że wszelkie ceramiczne doniczki mają otwory drenażowe wywiercone w podstawie.

IMG_7767