Wybór doniczki letniej

- Oct 12, 2018-

Latem temperatura jest wysoka i wilgotna, atmosfera jest gorąca, a światło silne. Większość kwiatów jest w okresie energicznego wzrostu. Dlatego też wybór doniczek powinien uwzględniać charakterystykę pogodową okresu i nawyki sadzenia kwiatów, cechy doniczek i cel kwiatów doniczkowych.

(1) Umywalka do płytek Większość kwiatów może korzystać z płytek ceramicznych. Baseny mają dobrą wentylację i przepuszczalność wody. Generalnie kwiaty mogą być uprawiane w takich zbiornikach przez długi czas.

(2) Fioletowy piasek doniczkowy Wygląda osobliwie i hojny, ale przepuszczalność gazu jest nieco słaba, nadaje się do sadzenia mokrych liści.

(3) Plastikowa umywalka jest lekka i piękna, ma dobre właściwości zatrzymywania wody i może pielęgnować różne kwiaty. Jest to również idealny pojemnik do sadzenia wiszących kwiatów. Jednak konieczne jest zwiększenie otworu odwadniającego podczas używania go, aby woda nie mogła zostać usunięta w odpowiednim czasie, aby spowodować powstanie korzenia doniczkowego kwiatu.

(4) Inne donice porcelanowe, beczki ze stali nierdzewnej, plastikowe garnki wzmocnione włóknem szklanym itp. Są piękne, ale słaba przepuszczalność gazu nie sprzyja wzrostowi i rozwojowi większości kwiatów. Nie nadaje się do bezpośredniej uprawy kwiatów, ale może być używany jako zestaw garnków.